Grom organizuje międzynarodowy turniej!

  • 23 lutego 2015
Stołeczna drużyna lacrosse – Grom Warszawa od dwóch lat rozwija się bardzo prężnie. Nie tylko ich umiejętności sportowe rosną z dnia na dzień, ale także możliwości organizacyjne. W ubiegłym sezonie po raz pierwszy zdobyli Mistrzostwo Polskie, które w tym roku chcą obronić. Kiedy jednak liga się skończy, mają dla swoich kibiców coś jeszcze: pierwszy międzynarodowy turniej lacrosse w stolicy – Warsaw Wizard Cup!

Grom to obecnie bardzo dobrze zorganizowana i rozpoznawalna drużyna, która dzięki swojej ciężkiej pracy osiąga nie tylko coraz lepsze wyniki sportowe, ale także organizacyjne. Lacrosse w Polsce można ciągle uważać za sport niszowy, choć coraz większa liczba osób wie na czym ta dyscyplina polega. Od momentu „sprofesjonalizowania” tej dyscypliny na świecie, zawodnikom i działaczom przysługuje ten sam slogan: grow the game. Według tej zasady drużyny i organizacje powiązane z tym amerykańskim sportem nigdy nie przestają go popularyzować. Zawodnikiem lacrosse jest się na boisku, ale także poza nim.

Owoce ostatnich lat

Dzięki takiemu podejściu dzisiaj Grom Warszawa to ponad 30 zawodników, którzy spędzają cztery dni dziennie pracując nad swoim przygotowaniem fizycznym. To prężnie działający Zarząd, która ma za sobą organizacje imprez charytatywnych, Weekendu Mistrzów i cyklicznej imprezy Warsaw Lacrosse Day (w tym roku odbędzie się trzecia edycja). Sztab trenerski składa się z dwóch utalentowanych zawodników – Amerykanina Drew McCaleba i kapitana Gromu Joachima Pernala. Doświadczeni trenerzy są ojcami mistrzowskiego sukcesu stołecznej drużyny. Od początku sezonu sztab przygotowawczy poszerzył się o Justynę Nierwińską – biegaczkę, trenerkę i dietetyczkę, a także Monikę Jatczak i Małgorzatę Skibowską – doświadczone fizjoterapeutki, które dbają o to, aby zawodnicy bezkontuzyjnie przechodzili przez cały sezon.

Nic więc dziwnego, że właśnie w tym roku team zdecydował się na zorganizowanie własnego turnieju lacrosse. Mamy niesamowity team, wspaniały sztab trenerski i wielu ludzi, którzy nas wspierają. Jeśli mamy stworzyć cykliczne, niepowtarzalne wydarzenie, które będzie promowało stolicę na całym świecie to tylko teraz. Warsaw Wizard Cup będzie konkurencją dla takich turniejów jak Ales Hrebesky Memorial i Silesia Cup, a będzie zrzeszać najlepsze drużyny nie tylko z Europy, ale także świata – zapowiada wiceprezes Gromu, Jakub Lipczik.

Kiedy, gdzie?

Warsaw Wizard Cup odbędzie się na boisku, które już od dawna wspiera warszawskich zawodników lacrosse. W dniach 28-30 sierpnia stadion i boczne boisko Hutnika stanie pod znakiem wysokiej jakości „laxa”. Na przyjezdne składy czeka mnóstwo atrakcji. O wieczorne imprezy integracyjne zadba ekipa z dawnej Grawitacji, która rozwija kulturę w pamiętnym miejscu na Anielewicza, czyli Klubokawiarnia Jaś i Małgosia. Głównym sponsorem i partnerem całego przedsięwzięcia jest Piotr Stalmach, pierwszy polski „stick docktor”, czyli ekspert od kijów i wiązania siatek, w środowisku lacrosse znany jako Mesh Wizard.

Jesteśmy przekonani, że będzie to jedno z najciekawszych wydarzeń na mapie Warszawy nie tylko pod względem sportowym. Dostaliśmy już odpowiedzi od drużyn m.in. z Belgradu, Nowego Jorku, Monachium i Londynu. Będziemy chcieli promować Warszawę w środowisku lacrosse, które z roku na rok staje się coraz większe, bo uznaliśmy, że wreszcie czas, aby stolica Polski została zauważona przez najlepszych – przekonuje menedżer Grom Warszawa, Tomek Zboina.

Warsaw Wizard Cup odbędzie się w Warszawie od 28 do 30 sierpnia. Mecze będą rozgrywane na boiskach Hutnika (Marymoncka 42). Więcej informacji na Facebook.com/WarsawWizardCup.