Grom Warszawa i Fit Park z programem Gym Rats

  • 1 kwietnia 2016

W sezonie zimowym Grom wystartował po raz pierwszy z tak szczegółowym i dopracowanym programem wydolnościowo-siłowym. Pod okiem trenerów z Pro Fit Body i GoFizjo wszyscy zawodnicy dosłownie przekraczali własne granice możliwości. Program przygotowawczy miał za zadanie zbudować siłę i wytrzymałość stołecznej drużyny przed nadchodzącym sezonem.

Gym Rats został zaprojektowany na wzór treningów najlepszych drużyn uniwersyteckich ze Stanów Zjednoczonych. Żeby jednak można było trenować jak zawodnicy najwyższej klasy rozgrywkowej D1 potrzebne są warunki. Dlatego od stycznie drużynę z Warszawy wspierał nowy sponsor, czyli centrum treningowe Fit Park, które jest obecnie najnowocześniejszym i najlepiej przygotowanym do tego rodzaju programów miejscem.

886947_795545457223715_1005195625288714185_o

W Fit Parku nie znajdziemy ławeczek i bieżni. Nie ma tam też powtarzających się ciężarów znanych marek czy przyrządów, które zamiast wprowadzać coś nowego do naszego treningu tylko zajmują miejsce. Centrum treningowe przystosowane jest do ogólnorozwojowego i złożonego treningu polegającego na dużej intensywności i przede wszystkim niepowtarzalności. Dzięki takiemu podejściu, właściciele zbudowali placówkę, w której swobodnie można poprowadzić treningi dla każdej dyscypliny i wypróbowywać rozwiązania nawet najbardziej doświadczonych ekip takich jak uniwersytety Maryland, czy Duke. W czasie Gym Rats zawodnicy Gromu przechodzili testy siłowe, wydolnościowe i motywacyjne. Zostali poddani różnego rodzaju wyzwaniom,  które jak sami mówią nie tylko podniosły morale, ale również zmieniły ich jako sportowców.

12650549_1211799738831921_2109175999_n

Współpraca drużyny i centrum treningowego trwa, Michał Leśniarek, który jest zaangażowany w trening Gromu właściwie jako trener przygotowuje kolejne wyzwania dla stołecznego teamu. Sprawdzajcie dokładnie facebook i instagram Gromu, regularnie pojawiają się tam informacje dotyczące tej współpracy i programu GymRats.

Film ze zmagań Gromu w Fit Parku znajdziecie tutaj.