Klub

Grom Warszawa ( Mistrz Polski sezonu 2013/2014)

Powstaliśmy w 2008 roku jako jedna z 3 pierwszych drużyn lacrosse w Polsce. Przez lata nasz skład zasilało wielu znakomitych zawodników z zagranicy, od których uczyliśmy się podstaw dyscypliny, którą w tej chwili uprawiamy na poziomie półprofesjonalnym. Podczas Weekendu Mistrzów 2014 w finale pokonaliśmy Kosynierów Wrocław wygrywając w I Polskiej Lidze Lacrosse tytuł Championa.

Regularnie bierzemy udział w turniejach międzynarodowych w Polsce i zagranicą. Odnosimy sukcesy na Silesia Cup, Ken Galuccio Cup, Copenhagen Lax Cup i najważniejszym polskim turnieju Pucharze Koziego Grodu organizowanym przy dużym udziale miasta.

Klub tworzą czynni zawodnicy, trenujący sympatycy lacrosse, członkowie sztabu szkoleniowego i kibice. Z tymi ostatnimi spotykamy się nie tylko na meczach. Pojawiamy się na imprezach zewnętrznych promując fantastyczny sport i przybliżając ludziom styl życia, który obraliśmy za swój.

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Klub Sportowy Grom Warszawa

Numer konta dla dotacji: 34 2030 0045 1110 0000 0260 5980


Zarząd i Sztab

Jakub Lipczik

Viceprezes + pomocnik, #52
Prywatnie geek konsolowy, nerd filmowy i fan komiksów. Gra od 2.5 roku. Nie zamierza szybko tego zakończyć. Doprowadza żonę do szału, ta jednak ciągle wspiera jego pasję.

Michał Stor

Sekretarz + atakujący, #2
Na pierwszy trening przyszedł bez skończonych 16 lat. Interesuje się też piłką nożną, grami bitewnymi, fotografią i dobrą kuchnią. Zostanie szalonym chemikiem.

Zuzanna Mierzejewska

Skarbnik
Na co dzień pochłonięta fotografią i studiami dziennikarskimi. W klubie realizuje zamiłowanie do zarządzania. Lubi lacrosse oraz ambitne filmy.

Drew McCaleb

Trener +atakujący, #9
Człowiek zza oceanu. Ojciec sukcesu i mistrzostwa z sezonu 2013/2014. Prócz laxa lubi piesze wycieczki, snowboard i czytanie historical fiction.

Karol Joachim Pernal (K)

II Trener + pomocnik, #23
W Gromie od 09.2009. Reprezentant Polski na MŚ 2010 i 2014. Aanalityk bankowy. Tańczy rock'n'rolla i salsę. Gra na gitarze i pianinie. Zdeklarowany czechofil.

Marek Stor

Fotograf Klubu
Za obiektywem od 2003 roku. Z pasji fotograf i podróżnik. Zrobił najwięcej zdjęć meczowych w historii polskiej ligi. Prywatnie miłośnik psów rasy Akita i dobrego jedzenia.

Małgorzata Kozłowska

Fizjoterapeutka + masażystka
Absolwentka warszawskiego AWF. Związana z Gromem od 2 lat. Ortopeda po kursach kinesiotapingu, masażu klasycznego i bańką chińską. Interesuje ją śpiew i scrapbooking.

Monika Jatczak

Konsultantka zdrowotna + masażystka
Absolwentka WUM, fizjoterapeutka. Z drużyną związana od stycznia 2014. Jej praca to jej pasja, ale lubi też jazdę na rowerze, grę w tenisa i jogę.

Zawodnicy Klubu

Alex Tyler

Atak (oldboy)

Antek Gałązka

Atak

Artur Szcześniak

Obrona (oldboy)

Bartek Paszkowski

Obrona

Damian Antosiak

Pomoc

Dominik Donasewicz

Obrona

Dominik Szymoniak

Pomoc

Gaweł Sypniewski

Atak

Ignacy Turlej

Pomoc

Kacper Chmielewski

Bramkarz

Karol Dubrawski

Atak (oldboy)

Kuba Kozera

Pomoc

Łukasz Kielczyk

Pomoc

Maciej Kawka

Pomoc

Marcin Kopacz

Pomoc

Marcin Susmanek

Obrona (oldboy)

Marcin Tracz

Obrona

Paweł Kosewski

Obrona

Piotr Szubryt

Pomoc

Piotr Wiliński

Pomoc

Radek Markowski

Pomoc

Robert Sędzik

Obrona

Szymon Berłowski

Pomoc