GoFizjo

profileimage

Małgorzata Skibowska o zostaniu fizjoterapeutą myślała już od liceum. Doszła bowiem do wniosku, że lekarze mają za mało czasu by dowiedzieć się w 100% co dolega pacjentowi. Zdecydowała się pójść na studia na Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie – ze względu na to, że jest to uczelnia sportowa, a Wydział Rehabilitacji działa już od 30 lat.

W swojej pracy zajmuję się głównie ortopedią i masażem, ale nie są jej obce również inne dziedziny fizjoterapii, takie jak neurologia czy sport. Jako swoją misję traktuje pracę nad tzw. świadomością ciała u pacjentów, gdyż tak naprawdę jest to podstawa każdej aktywności fizycznej.

Ciągle się dokształca w czym pomagają jej rozmaite kursy. Uczęszczała m.in. na kurs Medycyny Ortopedycznej wg Cyriaxa oraz kursy masażu klasycznego i bańką chińską. Nie jest jej obcy również kinesiotaping, czyli tzw. plastrowanie dynamiczne.

Z ogromnym zapałem dołączyła do Gromu Warszawa, by wspierać zawodników swoją wiedzą i samej się rozwijać. Oprócz pomocy praktycznej stara się też edukować. Jako prelegentka bierze aktywny udział w organizowanych przez Grom warsztatach kierowanych do zawodników amatorskich drużyn i osób aktywnych fizycznie.