Specjaliści dołączają do gromowej rodziny

  • 26 lutego 2015

Grom Warszawa to ekipa naprawdę ciekawych ludzi, którzy pochodzą z różnych środowisk. Łączy ich pasja i zaangażowanie związane z indiańską dyscypliną. Jednak od 2009 roku gromowa rodzina coraz bardziej się rozwinęła i co najważniejsze… poszerzyła. Obecnie to nie tylko zarząd, gracze, znajomi zawodników i trenerzy. Za Gromem Warszawa stoją instytucje i Partnerzy, którzy wspierają wszystkie jego działania, aby lacrosse mógł mocno rozwijać się w stolicy.

Niedawno do ekipy dołączyły przeurocze dziewczyny, które przejęły dowództwo nad przygotowaniem motorycznym, fizycznym i wydolnościowym zawodników. Na treningach biegowych ostatnie poty z Gromu wyciska Justyna Nierwińska. Doświadczona trenerka i maratonistka dokładnie wie co zrobić, aby gromowładni przez zimę nie tylko utrzymali formę, ale także polepszyli swoje wyniki biegowe.

Żeby jednak nie doszło do żadnych kontuzji trzeba chodzić na regularne „przeglądy” do Małgorzaty Skibowskiej – wyspecjalizowanej rehabilitantki i masażystki która dba o to, aby żaden mięsień się nie naderwał, a kostka nie skręciła. Składa do kupy często mocno porozbijanych po treningach zawodników.

Damski sztab trenerski zamyka postać, bez której drużyna nie wiedziałaby jak biegać po prostej linii, trzymać zawodową pozycję atletyczną i poruszać się jak sportowiec, a nie fan siedzenia na kanapie. Monika Jatczak – doświadczona fizjoterapeutka sprawdza, czy każdy zawodnik wie dokładnie co robić ze swoimi kończynami w czasie sprintów, rzutów, uderzeń i setek innych wymagających czynności na boisku.

Grom Warszawa dzieli się wiedzą

Razem tworzą niezastąpiony zespół, który ciężko pracował nad przygotowaniem drużyny do sezonu. Dlatego wkrótce w klubokawiarni Jaś i Małgosia będą odbywać się cykliczne spotkania i warsztaty na których ten sztab trenerski będzie przedstawiał problemy i zagadnienia z dziedziny sportu. Prezentacje będą na tyle uniwersalne, że mogą korzystać z nich wszyscy sportowcy. Pierwsze odbędą się już w tę sobotę, 28 lutego o godzinie 14.00, a gośćmi będzie m.in. softballowa drużyna Warsaw Diamonds i zawodnicy warszawskiego cricketa: Warsaw Hussars. Serdecznie zapraszamy na prezentację i najlepszą kawę w mieście do klubokawiarni Jaś i Małgosia!

Widzimy się? :)