Wreszcie na wyjeździe

  • 10 lutego 2015

Warszawska maszyna powoli nabiera rozpędu. Przegrana z Wrocławiem poszła w niepamięć, kiedy stołeczna drużyna pokonała doświadczonych Poznaniaków 10:5. Nie jest to oczywiście powód do spoczywania na laurach. Najbliższe spotkanie to wyjazdowy pojedynek z Kraków Kings – najlepiej przygotowaną fizycznie drużyną w lidze.

Grom Warszawa pokazał, że jest drużyną bardzo dobrze ułożoną i opanowaną. Mimo przegranej u siebie z Wicemistrzami – zawodnicy pokazali się w spotkaniu z Poznań Hussars z zupełnie innej strony. Jak na Mistrz przystało, Grom mocno rozpoczął pojedynek i ustanowił wynik już w 3 kwarcie. Pilnując balansu pomiędzy bramkami trafionymi, a straconymi sztab trenerski po kolei wpuszczał debiutujących graczy. Tym sposobem w ważnym meczu ligowym wziął udział cały skład drużyny, a nowi zawodnicy mieli szansę zdobyć trochę boiskowego doświadczenia przed listopadowym spotkaniem w Krakowie.

Kraków Kings to to świetna małopolska drużyna, która przeżyła już 3 zmiany nazwy. Zdecydowanie ostatnia zmiana wpływa nie tylko na ich rozwój sportowy ale także organizacyjny. Razem z baseballem i futbolem amerykańskim tworzą stowarzyszenie o dumnej nazwie Kraków Kings. Krakowiacy również mają swoich kandydatów do Reprezentacji Polski, ale to z czego słyną to fantastyczne warunki fizyczne. Grom jednak w ostatnim sezonie ani raz nie dał się pokonać Królom i także tym razem Warszawiacy jadą po zwycięstwo. Ograni nowi zawodnicy są głodni kolejnych pojedynków, a doświadczeni koledzy chcą jeszcze przed zimą porządnie pograć i pokazać się krakowskiej publiczności od najlepszej strony. Tytuł Mistrza Polskie zobowiązuje, więc 23 listopada na pewno będzie świetnym sportowym widowiskiem bez względu na warunki pogodowe. Wiemy, że Krakowiacy bardzo dużo czasu spędzają razem trenując siłowo. Jednak my w żaden sposób fizycznie od nich nie odstajemy. Wielu z nas spędza co najmniej 4 dni w tygodniu na ćwiczeniach czy to w domu, czy na siłowni, a codziennie korzystamy z programów treningowych dopasowanych przez naszego trenera personalnego. Lubimy biegać, zawsze na treningach biegamy, a podnosić ciężary lubkraków kingsimy jeszcze bardziej. – opowiada Damian Antosiak, pomocnik Grom Warszawa.

Mecz zostanie rozegrany w Krakowie 23 listopada o godzinie 13.00.

Kontakt dla mediów:
Jakub Lipczik
tel. 602178839